+420 776 704 515 lida.charvatova@gmail.com

Lída Charvátová

O mně

Změna je jediná jistota v našem životě.

Kdo jsem?

Mám ráda výzvy. Ráda se učím a poznávám nové lidi, místa a stále hledám inspiraci. Důležitá je pro mě svoboda, upřímnost, autenticita, změna, posun vpřed, seberozvoj, respekt, odvaha a trvale udržitelný rozvoj.

Moje silné stránky:
spolehlivost, flexibilita, lidskost, smysl pro humor, odvaha, týmový hráč, myšlení „out of the box“.

O mně

Moje zkušenosti

Již při studiích na vysoké škole jsem si přivydělávala jako asistentka ve francouzské firmě obchodující s průmyslovými a laboratorními přístroji. Vysokou školu jsem studovala postupně. Po bakalářském stupni na Fakultě humanitních studií UK (rozhovor se mnou) v Praze (dříve Institut základů vzdělanosti) jsem nastoupila do svého prvního zaměstnání na oddělení zahraničních vztahů a protokolu kanceláře primátora na pražském magistrátu (1996 – 1999). Na toto období ráda vzpomínám dodnes.

V roce 2001 jsem dokončila magisterské studium teorie a filosofie komunikace na Fakultě humanitních studií ZČU v Plzni. Humanitní vědy a hlavně cizí jazyky (angličtina, francouzština a italština) mě vždy bavily nejvíc. Při škole jsem začala pracovat jako delegátka a průvodkyně (cestovní ruch jsem vystudovala na dvouleté nástavbě). Po škole jsem pokračovala jako lektorka angličtiny, ale táhlo mě to stále dál.

V roce 2004 jsem začala pracovat ve VALEO, mezinárodní společnosti v oblasti automotive, jako specialistka na interní komunikaci a posléze na vzdělávání. Měla jsem také na starosti interní časopis. V rámci své pozice jsem se stala interní lektorkou se zaměřením na zapojení a motivaci zaměstnanců vycházející z japonské filosofie kaizen. Souběžně jsem také spolupracovala s Českou cestou Outward Bound jako instruktorka na teambuildingových akcích pro velké společnosti.

Vzdělávání druhých mě začalo bavilo natolik, že jsem se mu od roku 2007 do roku 2018 (včetně mateřské dovolené) věnovala zcela jako interní lektorka a projektová manažerka v agentuře Positive. Po skončení mateřské jsem přešla na volnou nohu.
Od roku 2016 také publikuji články především na téma osobní rozvoj a píšu texty na podporu webů.

Moje zkušenosti

Moje cesta životem

Prvních 16 let života jsem prožila v socialismu, kdy se nenosilo říkat nahlas svůj názor, natož být sebevědomý. Sama jsem rozhodně neměla v rodině asertivní příklady a že na sobě budu muset tvrdě pracovat jsem pochopila až na vysoké škole, kde se málokdo odvážil profesorů na něco zeptat. Formulovat jasně svůj názor, nebát se ho říci před ostatními a prosadit se to nás na gymnáziu neučili. Tak mě to naučil život sám. Ani na vysoké škole jsem netušila, čím bych se chtěla živit. Vždy mi šly dobře jazyky a bavila mě práce s lidmi. Vystřídala jsem různé pozice a z každé si něco odnesla. Až teprve na pozici interní lektorky a personalistky přes vzdělávání v nadnárodní společnosti VALEO jsem si uvědomila, že mě nejvíce naplňuje předávat ostatním to, co považuji za důležité.

Umět se prosadit, stát si za svým názorem, umět spolupracovat, naslouchat druhým, v podstatě to, co by si měl každý přinést ze své rodiny a ze školy.

Chcete vědět ještě více?

Jsem o trochu více introvert než extrovert, takže dokážu pochopit, jak to může být pro někoho těžké vystoupit před větší skupinou lidí. Vzdělávání vnímám jako cestu k sebepoznání, a především jako způsob, jak najít v životě rovnováhu a harmonii. Sama bych tedy nedokázala vydržet na jednom místě, v jednom zaměstnání. Vlastně neustále pracuji na svém sebevědomí a osobním rozvoji, a čím jsem starší, tím více se uvědomuji, že nejdůležitější jsem já sama.

V osobním životě jsem dlouho měla pocit, že nejsem dost dobrá, že si řadu věcí nezasloužím, včetně lásky od partnerů. Zažila jsem i období, která nebyla veselá, dostala jsem se psychicky na dno v důsledku vztahových okolností. Za svůj úspěch považuji to, že jsem se dokázala zvednout i za pomoci odborníků, založila jsem rodinu a začala jsem dělat to, co mě nejvíce naplňuje a dává mi smysl. I tuto zkušenost dnes využívám na svých seminářích. Uvědomila jsem si, že nejvíce se mohu spolehnout jen sama na sebe. V životě mi hodně pomohlo, když jsem cestovala úplně sama, posílila jsem svou odvahu a sebevědomí a zjistila, že všude žijí lidé, kteří mi rádi pomohou.

Od vysoké školy jsem snila o tom, že jednou budu psát články, ale dlouho jsem nenacházela odvahu něco pro to udělat. Prvním krokem bylo zakoupení knihy Tvůrčí psaní pro každého od Markéty Dočekalové. Zase se nic nedělo a teprve až na mateřské dovolené jsem pochopila, že je to ta nejvhodnější doba začít. K publikování mi pomohlo setkání s novinářem Lukášem Kašparem z týdeníku TÉMA v době, kdy tento prestižní časopis začínal. Nakonec jsem se našla v časopise REGENERACE, který je blízký svým zaměřením. Každý další rozhovor, článek nebo reportáž mi dává příležitost potkat zajímavé lidi a dozvědět se něco nového. Z rozhovorů často čerpám i pro sebe, dávají mi odpovědi na to, co se právě odehrává v mém životě.

Mým životním snem je vydat se na delší plavbu na moře, proto jsem si v roce 2011 udělala námořní průkaz. Na vhodnou příležitost ale stále čekám a o slavných námořnících si zatím jen čtu. Ve volném čase jsem ráda se svými syny (které se také snažím vzdělávat), v přírodě, v zimě na lyžích a v létě na vodě, ve vodě nebo na cestách.

O mně

Absolvované semináře

 • certifikát ze žurnalistiky – Fakulta humanitních studií ZČU
 • Interní lektor – Expertis
 • Dynamic Leadership – Dynargie
 • Emoční inteligence – Odyssey Network
 • Gestalt a změna – Institut pro výcvik v Gestalt terapii
 • Rozvoj osobního potenciálu – Sebekoučování – Odyssey Network
 • Work-life balance – Odyssey Network
 • Intuice a kreativita – Odyssey Network
 • Sebepoznání – Zvyšování osobního výkonu – Odyssey Network
 • Online marketing – Attavena
 • Kurz fotografování – Studio100
 • Jak lépe psát online – Michelle Losekoot

„S Lídou pravidelně spolupracujeme několik měsíců v oblasti copywritingu. Zpracovává pro nás témata článků, kterým rozumí. U Lídy oceňujeme především kvalitu a rychlost zpracování.“

Jiří Krejčík

Marketingový konzultant, JIRKONT.cz

“S Lídou spolupracujeme v POSITIVE od roku 2007 nejdříve několik let na pozici interní lektorky, nyní v rámci externí spolupráce. Lída se zaměřuje především na témata z oblasti komunikace, týmové spolupráce a základních manažerských dovedností. Vždy přistupuje k zakázce s velkou soustředěností s cílem naplnit očekávání zákazníka potažmo účastníků. Dokáže navodit velmi příjemnou a přátelskou atmosféru ve skupině, účastníci na ní zvláště oceňují propojení odbornosti a lidského přístupu. Dlouholetá spolupráce s Lídou mě moc těší.“

Ing. Lada Haisová

Managing Director, POSITIVE s.r.o.

Moje reference

Školila jsem ve více než 60 firmách

Díky Positivu jsem školila zaměstnance více než 60 firem z různých oborů: Česká televize, Rádio Svobodná Evropa RFE, MAFRA, Americká obchodní komora, Czechinvest, ČSSZ, Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB, Raiffeisen Bank, Passerinvest Group, Allianz pojišťovna, Generali pojišťovna, Českomoravská stavební spořitelna, Wüstenrot, Všeobecná zdravotní pojišťovna, OZP, Evropská cestovní pojišťovna, Škoda Auto, Auto Kelly, Louis Vuitton, Laufen, Hornbach, Tesco, ESO Travel, EuroAgentur Hotels & Travel, CPI Hotels, Aquapalace, Balance Club Brumlovka, Pražská plynárenská, RWE, Schenker, DHL, Gopas, Život 90.

Moje služby

Lektorka a mentorka

Jsem ráda, když se klienti smějí a ani nevnímají, že se něco učí.

Publicistka a copywriter

Odhaluji lidské příběhy a hraju ji se slovy.

Textová koučka

Převádím firemní komunikaci do lidštiny a naučím to i vás.

Provozovatel webu

Lída Charvátová, IČO: 47023023, nejsem plátcem DPH

Sídlo: Brankovická 1282, 280 02 Kolín

Mgr. Lída Charvátová je zapsaná v živnostenském rejstříku u Městského úřadu v Kolíně

lida.charvatova@gmail.com

+420 776 704 515

Kontaktní formulář

11 + 11 =